TrainingForLife

Výživa

Prečo jesť zdravo? Tu máte pár príkladov...

Prečo jesť zdravo? Tu máte pár príkladov...

Existuje mnoho dôvodov, prečo by ste sa mali stravovať lepšie. Dobre však vieme, že zvládnuť zdravú výživu nie je práve to najľahšie, hlavne, ak ste roky jedli hlúposti. Možno vás však k zmene motivuje nasledujúcich sedem dôvodov.


1.Nižší cholesterol a krvný tlak
Medzi popredné dôvody infarktu na svete patria vysoký cholesterol a vysoký krvný tlak. Keď budete naďalej presadzovať diétu bohatú na živočíšne tuky a soľ, ovplyvní to negatívne vašu váhu i zdravie.

2.Čistá pokožka
Ak vás trápi akné, začnite jesť zdravo dnes a čo nevidno uvidíte, ako vám to prospeje. Vaša pokožka bude čistejšia a jasnejšia. Ženy to poteší, pretože dlhšie vydržia mladšie a nebudú na seba musieť dávať toľko makeupu.

3.Vysoká úroveň energie
Ľudia sa často sťažujú na nedostatok energie a chronickú únavu. Jeden z dôvodov, prečo sa tak cítia, je biedna výživa. Ak ste neustále ospalí a unavení, hoci máte spánok kvalitný, mali by ste jesť zdravšie, aby ste sa nakopli a cítili lepšie. Keď máte dosť energie, dokážete dosiahnuť počas dňa viac.

4.Lepšie zdravie srdca
Ďalším z dôvodov, prečo sa stravovať zdravo, je lepšie zdravie vášho srdca. Štúdie ukazujú, že najefektívnejším spôsobom, ako lieči mnohé chronické ochorenia srdca je cez prevenciu. Uistite sa teda, že v diéte uprednostňujete celozrnné produkty, zeleninu, ovocie a naopak, minimalizujete cukor, soľ a nasýtene tuky.

5.Dlhý život
Každý chce žiť čo najdlhšie, ale nie každý vie, že práve to, čo konzumuje, veľmi ovplyvňuje dĺžku života. Začnite jesť zdravo dnes a potom si budete môcť vychutnávať svoje vnúčatá podstatne dlhšie.

6.Zdravá váha
Jedným z popredných dôvodov, prečo ľudia začnú jesť zdravo, je nadobudnutie optimálnej hmotnosti. Diéta, v ktorej je minimum nezdravého jedla, je určite cestou, ako dosiahnuť zdravšiu váhu. Chudší ľudia pritom majú menšie pravdepodobnosti srdcovocievnych chorôb či cukrovky.

7.Pekné telo
Zdravá výživa a nižšia váha pravdepodobne vyústia aj do krajšej postavy. Keď navyše pridáte cvičenie, môžete si spevniť svalstvo a budete vyzerať skvelo. Ak sa chcete cítiť lepšie pri pohľade do zrkadla a mať vyššie sebavedomie, začnite žiť zdravo už dnes.

Ak sa vám článok pačil zdieľajte ho medzi svojích priatelov.
Autor: Mgr. M
arián Rybár Späť na zoznam

Výživa