Výživa

Jedzte keď ste hladný a prestante ked ste sýti...

Jedzte keď ste hladný a prestante ked ste sýti...
Otestujte sa: V priebehu konzumácie jedného z hlavných chodov, prestaneme jesť približne ¾ porcie. Počkáme cca 5 minút a zistíme, či telo reaguje neutrálne alebo si žiada doplniť. Ak pocit hladu pretrváva dojeme ostatok porcie (dôkladne prežujeme každý kúsok potravy).
Neoddeliteľnou súčasťou správnej diéty je tréning (pohyb). Tiež je množstvo alternatív, ktoré môžeme využiť. Každá z nás by si mala nájsť čas na svoje telo, v začiatku minimálne 1 hodinu denne. Keď sa naučíme chápať pohyb, ako každodennú potrebu, bude stačiť 1 hodina 3 až 4 x týždenne. Najúčinnejším prostriedkom na redukciu hmotnosti (tuku) sú kardio – cvičenia, akékoľvek (beh, bežiaci pás, bicykel, steper, aerobic), kde telo zapája všetky pohybové funkcie. Je potrebné dopĺňať tekutiny pravidelne, obzvlášť pri nadmernom výkone (voda, minerálka – jemne sýtená, nesýtená, iontové nápoje). Na podporu odbúravania nadbytočných kilogramov nám pomôžu spalovače tuku na prírodnej báze, len si nesieme zameniť predstavu, že zjem tabletku (kapsulu) alebo vypijem ampulku a chudnem (bez pohybu to nemá zmysel!). Po výkone sa samozrejme dostaví pocit, ktorý je nám dobre známy, hlad. Netreba sa báť toho, že som krvopotne zo seba dostala nejaké to kilo a teraz ho doplním. Ďalší nezmysel, ktorý musíme zavrhnúť hneď na začiatku. Je prirodzené, že telo pýta, čo mu bolo zobraté. Pravdaže je len na nás, akým spôsobom a čím ho uspokojíme. Taktiež máme veľa možností: mäso (kuracina, morčacina, teľacina, hovädzina), ryby a v neposlednom rade zelenina, jeme bez príloh (ryža, zemiaky, pečivo), najneskôr 2 hodiny pred spaním.
Keď si to teraz zhrnieme, tak zistíme, že hladovať nie, že nemusíme, ale nesmieme! Zmeníme len prísun tukov a cukrov v denných dávkach spojených s pohybom, ktorý sa za krátky čas stane samozrejmou súčasťou nášho životného štýlu.


Ak sa Vám článok páči, zdieľajte ho medzi svojích priateľov. Ďakujem.

Autor: Mgr.Marián Rybár
 

Späť na zoznam

Výživa