O nás

Spartan Race je jedným z najpopulárnejších pretekov prekážkového behu na svete. Je to kombinácia behu a zdolávania prekážok. Beží sa za akéhokoľvek počasia a terén býva niekedy veľmi náročný.

Spartan race založil Joe De Sena v Spojených štátoch amerických v roku 2010 a krátko na to sa rozšíril do celého sveta. Na Slovensku začali preteky Spartan Race prvýkrát v roku 2012 v obci Vechec. Následne začali v mnohých mestách vznikať STG (Spartan training group) skupiny, ktoré majú za cieľ zhromažďovať športovcov so záujmom o prekážkové behy a pripravovať sa na tento šport. Zmysel pretekov je jednoznačný, dostať ľudí von, mladých ľudí od videohier, počítačov a ukázať im zdravší životný štýl.

Skvelými vzťahmi založenými na vzájomnom rešpekte a kamarátstve sa podarilo vytvoriť v roku 2020 v Nových Zámkoch športovú rodinu menom STG Nové Zámky.

Pravidelné bežecké a silové tréningy umožňujú zlepšovať sa od začiatočníka až po skúseného bežca. Ich hlavným mottom a víziou je „športovať pre radosť“. Vnímať beh a celkovo šport ako aktivitu, ktorá ľudí teší a napĺňa ich. Spojením viacerých športovcov je potom motivácia napredovania a vzájomná súťaživosť na vyššej úrovni, čo pomáha k rýchlejšiemu napredovaniu. Vďaka tomu sa mnohým členom podarilo zmeniť zmýšľanie a celkovo zmeniť životný štýl. Odstránili sa množstvo závislostí, zlých návykov, vzniklo množstvo vzťahov, príležitostí a najmä možnosť dôverovať a naplo veriť svojím bežeckým priateľom.

 

 
Moje meno je: Mgr. Marián Rybár
Vzdelanie :
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Odbor/špecializácia :
Telesná výchova – Technika informačné technológie
Trénerská špecializácia:
Tréner kulturistiky fitness a silového trojboja, Tréner ľadového hokeja, Tréner zjazdového lyžovania, Tréner TRX sunspension training, Tréner HFL hockey center, Tréner Off Ice training, Tréner Slidebordingu a Stickhandlingu a špecialista na kondičnú prípravu, 
Ďalšie špecializácie:
Masér – klasická a športová masáž, Výživový poradca - akreditovaný kurz Nutfit.
Trénerské referencie:
Kondičný a osobný tréner v Gold Gym - fitness centrum, Tréner Spartan training group Nové Zámky, Puckunited Hockey Center, Sport Club Slovakia, Národné tenisové centrum - Fitness Inpulse, 

 

Ako profesionálny kondičný tréner pracujem už pätnásť rokov a mojimi rukami prešlo už viac ako 1500 klientov. 
Počas štúdií na vysokej škole som úspešne absolvoval štátne záverečné skúšky z anatómie, fyziológie, biomechaniky, atletiky, gymnastiky, plávania, didaktiky a iných odborných predmetov, ktoré mi výrazne pomohli na ceste za mojou dnešnou profesiou. Trénerské skúšky z ľadového hokeja, futbalu, zjazdového lyžovania, kulturistiky, fitnesu a silového trojboja, boli pre moju vášeň k športu úplnou samozrejmosťou. Už v tej dobe som vedel, že sa naplno chcem venovať práci s ľuďmi a odovzdávať im svoje získané vedomosti. Dennodenne sa snažím prehlbovať si vedomosti z oblasti tréningu a cvičenia, zdravej výživy, ako aj v iných oblastiach zdravého životného štýlu. 
Od útlej mladosti som sa venoval rôznym športom, a však mojou najväčšou vášňou sa stal ľadový hokej, pri ktorom som zostal až dodnes. Popri mojej najväčšej vášni som si súťažne vyskúšal: hokej, atletiku, futbal a hokejbal, ktorému sa venujem dodnes. V súčastnosti pracujem ako hlavný tréner Spartan training group Nové Zámky

 

Ku každému svojmu klientovi pristupujem individuálne, ale predovšetkým ľudsky, pretože každý človek je jedinečnou osobnosťou, ktorého treba správne motivovať, aby dokázal také veci, o ktorých dovtedy možno ani nesníval.
Dôkazom toho, že svoju prácu robím správne je progres mojich klientov, ich rastúce sebavedomie a pevnejšie zdravie.

Každý deň na sebe tvrdo pracujte!
Všetko sa dá, ak človek naozaj chce!

 

Kontakty:

tel. č. : (+421) 903 131 624
email: mgr.marian.rybar@gmail.com