Výživa

Najlepšie ovocie...

Najlepšie ovocie...
K vyrysovaniu : jahody

Šálka ​​jahôd obsahuje len 50 kcal energie, preto sú na našom zozname úplne na prvom mieste. Ich obsah vlákniny navodzuje pocit sýtosti, takže vám umožní držať príjem kalórií pod kontrolou. Jahody sú tiež bohaté na vitamín C a ďalšie látky. Hneď za jahodami nasleduje žltý melón. Jedna porcia obsahuje 150 kcal energie.

Na objemy : hrozienka a figy

Hrozienka by mali byť po ruke, keď pripravujeme raňajky. Hodí sa dobre ako súčasť cereálnych raňajok. Obsahujú sacharidy v množstve 60 g na pol šálky a predstavujú špičkový zdroj energie pre svaly počas tréningu. Hrozienka sú bohaté nielen na sacharidy, ale majú aj tú výhodu, že nenadúvajú. Tiež obsahujú silné antioxidanty a keď ich zmiešame s teplými ovsenými vločkami alebo inými cereáliami, máme výborný pred - alebo po tréningový snack.

Tiež figy sú koncentrovaným zdrojom sacharidov. Do tela dodávajú benzaldehyd, čo je zlúčenina pôsobiaca proti rakovine, a tzv. Ficino, čo je tráviaci enzým podporujúci vstrebávanie bielkovín. Protirakovinové látky často podporujú imunitu, čo prospieva svalovej regenerácii.


Ak sa Vám článok páči, zdieľajte ho medzi svojích priateľov. Ďakujem.

Autor: Mgr.Marián Rybár

Späť na zoznam

Výživa