Sekcie článkov

Doplnky výživy

Doplnky výživy

Doplnky výživy rozdeľujeme do základných kategórií podľa určenia a samotného účinku. Proteíny, gainery, kreatíny, aminokyseliny, spalovače tuku a kĺbová výživa patria tým základným. Doplnky výživy pomáhajú vrcholovým športovcom ako aj amatérom dosahovať lepšiu výkonnosť, svalové prírastky a vysnívané postavy. Pitný režim, optimálny prísun vitamínov a minerálov ocení každý športovec, či už sa jedná o cyklistiku, atletiku alebo hokej. Suplementy výborne pomáhajú regenerovať namáhaný organizmus aj počas jeho oddychu v dňoch voľna a preto sú veľmi dôležite vo výžive jednotlivca.

Zobraziť články

Fitness - Recepty

Fitness - Recepty

Hľadáte recepty? Ste na správnom mieste. Na www.trainingforlife.sk nájdete recepty z fitness kuchyne, s detailnými fotografiami a videami.

Zobraziť články

Motivácia

Motivácia

Motivácia je proces, ktorý aktivuje ľudské správanie a dáva mu účel a smer. Je to vnútorná hnacia sila, ktorá vedie k dosiahnutiu osobných a organizačných cieľov. Je to vôľa niečo dosiahnuť.

Zobraziť články

Tréning

Tréning

Jednou z podmienok vývoja zmeny konštitúcie postavy, z hľadiska fyziológie je kvalitný tréningový proces, ktorý je charakteristický koncepčným riadením a plánovaním v dlhodobom horizonte, ktoré sú v súlade s najnovšími poznatkami. Športový tréning musí mať svoju stavbu, musí byť účelne organizovaný. Stavba športového tréningu umožní tréningový proces dlhodobo plánovať a realizovať v ňom konkrétne ciele a úlohy. Stavba športového tréningu je v tomto prípade výsledkom syntézy poznatkov teórie a bohatých skúseností.

Zobraziť články

Výživa

Výživa

Podla zásad zdravej výživy by mala byt potrava zložená predovšetkým z rozmanitých druhov potravín v správnom pomere, pretože len pestrá a zdravá strava dodáva nášmu organizmu všetky potrebné živiny. Vyvážený a zdravý pomer jednotlivých zložiek stravy, teda sacharidov, tukov a bielkovín, s ohladom na zdravotný stav a stravovacích návykov vám zabezpecí potrebné množstvo energie na vykonávanie všetkých potrebných cinností.

Zobraziť články