Tréning

Zhyby sú základom pre vypracované paže a chrbát...

Zhyby sú základom pre vypracované paže a chrbát...
Tréneri a kulturisti zo starej školy to dobre vedeli že najskôr natrénujte silu zhybovaním, potom sa zamerajte na priamy tréning rúk. Dnes to ľudia robia obrátene. Začínajú s pokročilými kulturistickými cviky, aby sa zamerali na určitú časť bicepsu. Izolujú vršok tela, a zabúdajú budovať jeho systematickú silu.
Pravdou je, že ak nedokážete urobiť aspoň 12 striktných zhybov so svojou telesnou váhou, mali by ste sa im venovať skôr, než sa vôbec pokúsite o obrátený zdvih na Scottovej lavici s lanom, širokým držiakom a izometrickým prestávkami. Zhyby sú efektívne aj na brucho, obzvlášť, keď pridáte závažia. A to vy urobíte.
Zhyb, vykonávaný s neutrálnym alebo supinovaným úchopom, je základným objemovým cvikom pre biceps, laty ​​a celú podpornú muskulatúru horných chrbta.
Neutrálny úchop: dlane k sebe, ktorý používate s V držiakom alebo na veži, s paralelnými madlami, poklad väčší dôraz na brachialis. Tento sval tlačí biceps hore, a celú pažu robí mohutnejšie. Ak ho máte zanedbaný, a najskôr máte, jeho tréning prinesie rapídny veľkostné zmeny, niekedy až niekoľko centimetrov v obvode paže.
Supinovaný úchop podhmatom preťažuje flexory lakťa, a zapája viac svalov v porovnaní so širokým nadhmatom. Navyše maximalizuje priemer svalu .
Bonusom je, že sila úchopu súvisí s veľkosťou paže a tento program vám vytvorí veľmi pevný stisk, ak ho ešte nemáte. Dajte to všetko dohromady, a máte pár centimentrov v pažiach na vyše.
Pozrite si : http://trainingforlife.sk/Content/Index/Chrbat
                  https://www.youtube.com/watch?v=ZJM_c6OosAk


Ak sa Vám článok páči, zdieľajte ho medzi svojich priateľov. Ďakujem.

Autor: Mgr.Marián Rybár

Späť na zoznam

Tréning