Tréning

Trénujte tvrdšie...

Trénujte tvrdšie...
Je to dôležité nielen pri chudnutí, ale aj pri efektívnom naberaní hmoty. Ľudia, ktorí pravidelne posilňujú a berú túto aktivitu vážne, sú známi tým, že konzumujú menšie až stredné porcie približne každé tri hodiny. Je to účinný spôsob, ktorým je možné udržiavať fungovanie a rýchlosť metabolizmu pozdvihnutú. To priamo ovplyvňuje schopnosť spáliť viac kalórii. Uistite sa, že vaše jedlá budú obsahovať kvalitné zdroje proteínov, komplexné sacharidy a zdravé tuky. Dostatočnú pozornosť venujte aj načasovaniu jedál a vhodným kombináciám živín.
Trénujte tvrdšie...
Intenzívny posilňovací tréning je ďalším z fungujúcich spôsobov, ktorými môžete zrýchľovať metabolické funkcie a spaľovať viac kalórii. Tréningová jednotka, v ktorej precvičíte prakticky celé telo a používate základné komplexné cviky, zrýchľuje metabolizmus oveľa účinnejšie ako tréning, v ktorom precvičíte len pár malých svalových partií (napríklad biceps a triceps).
Takisto niektoré intenzifikačné tréningové princípy, ako sú aj supersérie a kombinované série, môžu zrýchľovať funkcie metabolizmu, keďže nahusťujú tréningový objem, ktorý je odcvičený za rovnaký čas.


Ak sa Vám článok páči, zdieľajte ho medzi svojich priateľov. Ďakujem.

Autor: Mgr.Marián Rybár

Späť na zoznam

Tréning