Tréning

Stanovte si svoj cieľ a chodte si za ním...

Stanovte si svoj cieľ a chodte si za ním...

Vyjasnite si, čo vás motivuje a čo naopak demotivuje. Prvé je jasné, druhé je všetko to, prečo šmaríte tréningovú tašku do kúta a necháte ju tam hniť. Poznám ľudí, ktorí dokázali zhodiť 5 kg tuku len preto, lebo im ktosi povedal, že sa im to nikdy nepodarí. Čo najlepšie motivuje vás? Vedieť si dať odpoveď je prvým krokom k tomu, aby ste vydržali.

Stanovte si cieľ

Stanovte si dlhodobý cieľ (napríklad ako chcete vyzerať o rok), ale i čiastkové krátkodobé ciele, merateľné po mesiacoch, týždňoch alebo dokonca jednotlivých tréningoch.

Vizualizácia

Vizualizácia nám dáva silu využiť myšlienky, predstavy a pocity na vytvorenie našej vlastnej reality. Vizualizácia vytúžených tvarov tela zvyšuje možnosť realizovať tento image. Predstava vytúženého tela vám umožní využiť svoj fyzický potenciál a zvyšovať motiváciu.

Spojte myseľ a telo

Náš nervový systém má úzky vzťah ku zvyšku tela. Pri každom pohybe je mozog zaplavený tisícmi signálov. Prijíma rozhodnutia a prostredníctvom nervového systému vysiela späť signály, ktoré sa rozkladajú na jednoduchšie, precíznejšie správy určené pre každé svalové vlákno. Toto zjednodušenie pomáha vysvetliť prepojenie mysle a tela, o ktorom tak často hovoria kulturistickí šampióni. Naučte sa rozoznávať, čo vaše telo hovorí mozgu a naopak. Uvedomenie si týchto väzieb zlepšuje tréning a urýchľuje pokroky.
Pomaly ďalej zájdeš.

Fitness nie je o zmene tela zo dňa na deň. Je o odovzdaní sa zdravému životnému štýlu obsahujúcemu pravidelný tréning a rozumné stravovanie. Nedajte sa znechutiť tým, že po pol roku tréningu nevyzeráte ako špičkový kulturista či fitness-modelka. 

Ak sa Vám článok páči, zdieľajte ho medzi svojich priateľov. Ďakujem.

Autor: Mgr.Marián Rybár


Späť na zoznam

Tréning