Tréning

Zaradte si do svojho tréningového programu aj funkčný tréning + video...

Zaradte si do svojho tréningového programu aj funkčný tréning + video...
Funkčný tréning je definovaný ako komplexné tréningový program, pri ktorom je zapojených do činnosti čo najväčšie množstvo svalových skupín takou formou, aby cvičenie v maximálne možnej miere napodobňovalo klasické denné aktivity trénujúceho.
Vo funkčnom tréningu sa najviac používajú kľuky, zhyby, drepy, ľahy - sedy, výpady, výskoky na vyvýšenú plochu a niektoré špecifické cviky s váhou vlastného tela. Cieľom je cvičiť rýchlo, dynamicky, ale zároveň koordinovane. Ak si chcete funkčný tréning sťažiť, môžete použiť rôzne záťaže, náčinie a pomôcky (napr. medicinbal, Kettlebells, Core bags, Trx, činky atď.), ktoré vám umožnia zaťažiť telo dôkladne často aj v domácich podmienkach. Funkčný tréning je vhodný pre všetkých bez rozdielu veku, pohlavia i športových predpokladov, jeho použitie neovplyvňuje ani športová výkonnosť – vhodný výber cvikov existuje pre začiatočníkov, ale aj tých, ktorí majú skúsenosti s niekoľko mesačným, aj ročným tréningom. Je to aj veľmi vhodná forma kondičného tréningu aj pre športovcov špičkovej úrovne - vďaka vyváženosti môže efektívne prispieť k odstráneniu svalovej disbalancie a disfunkcie zapríčinenej jednostranným zaťažovaním pri hlavnej športovej aktivite (tenis, futbal, hokej, kulturistika atď.)
Ak má funkčný tréning anaeróbny charakter, zlepšujete si ním kondíciu kardiovaskulárneho a cievneho systému, aeróbny charakter výrazne napomáha pri redukcii hmotnosti a maximálne efektívne páli podkožný tuk. V oboch prípadoch benefitom navyše je rozvoj pružnosti, rýchlosti, stability i koordinácie.
Video: 


Ak sa Vám článok páči, zdieľajte ho medzi svojich priateľov. Ďakujem.

Autor: Mgr.Marián Rybár


Späť na zoznam

Tréning