Tréning

Nepreháňajte to s intenzitou kardia!...

Nepreháňajte to s intenzitou kardia!...

Veľa expertov na spaľovanie tukov zvykne tvrdiť, že zvyšovanie intenzity počas kardia nie je dôležité. Argumentujú tým, že sa tak rýchlejšie unavíte a budete musieť skončiť skôr, ako spálite dostatok kalórii. Pravda je však úplne inde.
Títo ľudia zabúdajú na to, že ak máte vhodne zostavené kardio tréningy, prevažná väčšina kalórii sa spáli nie počas tréningu, ale až v období po skončení aeróbnej jednotky. Diéta s kalorickým deficitom v kombinácii s intenzívnym kardiom spaľuje omnoho viac kalórii ako diéta, v ktorej sa používa kardio v pomalom až strednom tempe. Málo intenzívny a dlhotrvajúci aeróbny tréning v konštantnom tempe spôsobuje dokonca zvýšenie hladiny kortizolu a taktiež môže mať negatívny vplyv na dynamiku a silu.
Pravda bude niekde uprostred. Nepreháňajte to s intenzitou kardia. Intenzívnejší tréning je dobrý pre Vaše srdce a skutočne sa spali viac kalórií. Avšak zvýšená spotreba svalového cukru môže chudnúcemu spôsobiť na sklonku dňa brutálny hlad. Jednoducho to, čo spálim, večer doženiem.


Ak sa Vám článok páči, zdieľajte ho medzi svojich priateľov. Ďakujem.

Autor: Mgr.Marián Rybár


Späť na zoznam

Tréning