Tréning

Základom tvarovania tela je určiť si jasný cieľ + video

Základom tvarovania tela je určiť si jasný cieľ + video

Prísť do posilňovne a odcvičiť tréning je ľahké, ale odcvičiť tréning poriadne, vyžaduje úplný iný prístup. Samozrejme záleží na tom, čo od tréningu očakávate. Ak sa chcete len udržiavať v kondícii, stačí k tomu menej premáhania, ako v prípade tých, ktorí chcú peknú vyšportovanú postavu. Vybudovať si také telo je dlhodobý proces, ktorý si vyžaduje značné úsilie a prekonávanie rôznych prekážok. Definoval by som to ako beh na dlhú trať. Bohužiaľ časom počiatočné nadšenie klesá a niekedy dospeje do bodu, kedy sa vám na namáhavé tréningy skrátka nechce. Inak povedané, stratili ste motiváciu. Alebo sa dostaví stagnácia svalstva. Motivácia je veľmi silná psychologická zbraň, za ktorej pomôci dokáže športovec lepšie zvládnuť prekážky a podať lepší výkon, aby dosiahol svoj vytúžený cieľ. Preto je dôležité svoju motiváciu udržiavať a niekedy k tomu postačia aj drobnosti .
 
Základom je určiť si jasný cieľ

Či už chcete zdvihnúť väčšiu záťaž, nabrať svalovú hmotu, alebo napríklad schudnúť pár kíl, je dôležité si určiť reálny cieľ, za ktorým si pôjdete. Dôležité je presne definovať, čo chcete dosiahnúť. Ciele typu " chcem schudnúť " sú dosť nepresné a zle sa určuje, či ste ich dosiahli. Vhodnějšie je teda určiť si napr. " chcem zhodiť 10 kg ". Veľmi vhodné je tiež určiť si méty, ktoré vedú k cieľu . Uvediem príklad: " mojím cieľom je za 4 mesiace zhodiť 10 kg. Ako prvú métu, ktorú sa budem snažiť dosiahnuť, si určím zhodiť 5 kg počas 2 mesiacov ". Je totiž príjemnejšie ísť za niečím, čo sa javí ľahšie dosažitelné. Ako podpora na dosiahnutie týchto cieľov, je možné zvoliť nejakú odmenu - napr " keď sa mi podarí dosiahnuť prvú métu, kúpim si tie nov ". Je rozumné sa odmeniť niečím, čo hrá úlohu vo vašej ceste k cieľu.
Nemusíte byť všetci ako Arnold Schwarzenegger, alebo ako Nathalia Melo, ale naučte sa nazerať hlboko do svojho vnútra a spítajte sa sami seba kým chcete byť. Nevytvárajte is zbytočne neprekonatelné hranice. Nič nieje nemožné.

Pozrite si Arnoldové motivačné video: http://trainingforlife.sk/Content/Index/-Nevsimajte-si-ludi%2c-ktori-vam-hovoria%2c-ze-nieco-nejde%2c%2c%2c


Ak sa Vám článok páči, zdieľajte ho medzi svojich priateľov. Ďakujem.

Autor: Mgr.Marián Rybár


Späť na zoznam

Tréning