Tréning

Tie naše funkčné tréningy...

Tie naše funkčné tréningy...
Funkčný tréning je definovaný ako komplexné tréningový program, pri ktorom je zapojených do činnosti čo najväčšie množstvo svalových skupín, dynamickou ale aj izomotrickou formou cvičenia.
Vo funkčnom tréningu sa najviac používajú kľuky, zhyby, drepy, ľahy - sedy, výpady, výskoky na vyvýšenú plochu a niektoré špecifické cviky s váhou vlastného tela. Ak si chcete funkčný tréning sťažiť, môžete použiť rôzne záťaže, náčinie a pomôcky (napr. medicinbal, Kettlebells, Core bags, Trx, činky atď.), ktoré vám umožnia zaťažiť telo dôkladne napr. aj v domácich podmienkach. Funkčný tréning je vhodný pre všetkých bez rozdielu veku, pohlavia i športových predpokladov. Existuje však vhodný výber cvikov pre začiatočníkov, ale aj tých, ktorí majú skúsenosti s niekoľko mesačným, aj ročným tréningom.

Cvičíme systémom Tabaty

Tabata reprezentuje vysoko intenzívne intervalové cvičenie, ktoré sa stalo populárnym nástrojom pri chudnutí. Prečo? Pretože je časovo nenáročné a napriek tomu efektívne. V skutočnosti však nie je len o spaľovaní tukov.
 
Pri cvičení Tabaty striedate 20s interval cvičenia s 10s intervalmi oddychu. V priebehu pár minút tak môžete dosiahnuť účinky, ktoré vám bežné kardio neprinesie. Je navyše veľmi prispôsobivá – môžete si vyberať ľubovoľné cviky, stanovovať dĺžky intervalov či počty ich opakovaní.
 
Tento spôsob cvičenia môže byť mimoriadne prospešný aj pre vaše srdce. Vždy, keď ho precvičujete, robíte ho silnejším, čo vedie tomu, že pracuje efektívnejšie pri pumpovaní krvi a rozširovaní kyslíka do celého tela. Takisto telo efektívnejšia zbavuje toxínov.

Ak sa Vám článok páči, zdieľajte ho medzi svojich priateľov. Ďakujem.

Autor: Mgr.Marián Rybár
Späť na zoznam

Tréning