Tréning

Video: Street workout – telocvičňa pod holým nebom...

Video: Street workout – telocvičňa pod holým nebom...
Väčšinou sa nachádzajú v parkoch, kde si ľudia môžu prísť zacvičiť vo voľnom čase, ak je pekné počasie. Mnohí cvičenie spájajú s kondičným behom, čo je asi najlepšie riešenie pre celkový fitness a zdravie.
Nemôže chýbať základné náradie – hrazda. Vyzerá najjednoduchšie, ale je to asi najkomplexnejšia pomôcka. Chrbát má veľkú plochu a stačí len zmena úchopu, aby človek precítil úplne inú časť. Nehovoriac o tom, že pri zhyboch sa do činnosti zapája v podstate všetko svalstvo od pása hore. Takisto, na hrazde sa dá precvičiť brucho – zdvíhaním nôh vo vise (či už vystretých alebo pokrčených) a vytáčaním.
Lavička s rebrinami na precvičenie brušného svalstva. Skracovačky alebo zdvíhanie nôh v ľahu na chrbte - jednoduchšia verzia cviku na hrazde.
Kľuky na bradlách. V tejto pozícii sa cvik zameriava hlavne na triceps. Ak by som sa predklonil, prenesiem záťaž viac na hrudník. Niektorí kulturisti to odporúčajú ako najlepší cvik na rozvoj spodnej časti prsných svalov. Ak by som sa otočil, zdvíhaním nôh by som precvičil brucho pričom triceps by bol stále v izometrickej kontrakcii.
Lavička na sťahovanie, mala by precvičiť chrbát. Outdoor gym je hlavne o improvizácii. Existujú však variácie cvikov, ktoré svojou náročnosťou posunú človeka kondične, a aj čo sa týka postavy. Napríklad zhyby alebo kľuky na bradlách s prednoženými nohami. Neustála izometrická kontrakcia brušného svalstva cvik poriadne sťaží, čo sa kladie zvýšené nároky na koordináciu aj kondičku.
Predkopávanie a zakopávanie. Dobré ak chce človek izolovať svalstvo stehien, no vonku sa nohy najlepšie precvičia atletickými prostriedkami – výskoky, odrazy, šprinty.
Cvičenie vonku môžem iba odporučiť. V letných mesiacoch pre mňa znamená úžasné spestrenie tréningu.

Pozrite si krátke video toho čo sa človek može naučiť ked na sebe maká:Ak sa Vám článok páči, zdieľajte ho medzi svojich priateľov. Ďakujem.

Autor: Mgr.Marián Rybár
 

Späť na zoznam

Tréning