Tréning

Kvalitný tréning? Budte naň maximálne koncentrovaní...

Kvalitný tréning? Budte naň maximálne koncentrovaní...
Je to vedomé sústredenie našej pozornosti na istý objekt nášho záujmu.“ Táto schopnosť hrá dôležitú úlohu pri každom jednom vašom tréningu.
Schopnosť koncentrovať sa na to, čo v danom okamžiku považujete za veľmi dôležité (vo vašom prípade je to korektné prevedenie daného cviku, maximálna koncentrácia pre zapojenie, čo najväčšieho počtu svalových vlákien). Pri cvičení (alebo súťažení) je práve táto schopnosť tá, ktorá môže rozhodnúť.
Keď ste v posilovni, zamerajte sa na určitú svalovú skupinu a uvedomujte si pocity v nej počas série. Sústreďte sa napríklad na biceps a predstavte si, že ste chirurgom pokúšajúcim sa porozumieť zložitosti vrcholovej svalovej kontrakcie. Preciťujte napätie v paži pri každom jednom opakovaní.
 
Zapamätajte si: špičkoví kulturisti a fitnesky sa dokážu dokonale sústrediť a nenechajú sa vyrušiť bezvýznamnými stimulmi. Ovládajú umenie koncentrácie, výsledkom čoho sú kratšie a efektívnejšie tréningy. A kto z nás by nechcel rýchlejšie pokroky a menej času stráveného v posilovni zároveň? So zdokonalenou schopnosťou sústredenia to dokážete.
Ak túto schopnosť začnete vnímať a venovať sa jej rozvíjaniu, pomyselné misky váh sa značne naklonia na vašu stranu. Vaše, do tej doby vysnívané výsledky a ciele, sa pomaly ale isto začnú premieňať na skutočnosť. Schopnosť sústrediť sa závisí od veľkého množstva faktorov.

Ak sa Vám článok páči, zdieľajte ho medzi svojich priateľov. Ďakujem.

Autor: Mgr.Marián Rybár


Späť na zoznam

Tréning