Tréning

Vaša cesta k novému telu - potrebujete strategický plán!...

Vaša cesta k novému telu - potrebujete strategický plán!...
Strategický plán vám umožní ísť k stanovenému cieľu krok za krokom. Mal by obsahovať kvalitný stravovací plán a týždenný rozpis tréningov. Uistite sa, že jednotlivé kroky vášho plánu majú zmysel a sú realizovateľné.
 
Je potrebné jesť aspoň 5-6 krát denne, aby ste dodržali základné pravidlo rozvrhnutia príjmu energie. Neexistuje tvrdenie že nemôžete pretože máte na jedlo málo času. Najvhodnejšia doba na aeróbne cvičenie je ráno, ale vy tvrdíte že sa Vám nechce vstávať, alebo že to nestihnete, pretože sa ponáhľate do práce. Rozhodnúť sa pre zmenu a zdravý životný štýl na jednej strane, ale na druhej strane neustále tvrdiť "nemôžem, nemám čas ", je nelogické. Ak má byť vaša zmena prioritou, pretože ste sa pre ňu sami rozhodli, mali by ste jej podriadiť denný režim, rodinný život, stravovanie atď. Ciest, ako dať všetko do súladu, je samozrejme celá rada, a nejaký čas potrvá, než začnete všetko stíhať a zvládať.
 
Nestačí len nastúpiť na cestu a nechať sa po nej vláčiť. Musíte si sami stále vytyčovať nové ciele a hľadať nové motivačné faktory, aby sa pre vás cvičenie nestalo stereotypnou záležitosťou, ktorá náhodne zapadá do vášho života. Stagnácia môže znamenať stratu motivácie, oslabenie úsilia dosiahnuť vytúženého cieľa a v konečnom dôsledku sa môžete od vytýčených mét vzdialiť natoľko, že si poviete, že už nemá zmysel ďalej pokračovať. Naučte sa sami vyhecovať sa k väčším výkonom a vyššej náročnosti! Len tak sa budete stále zlepšovať a pocítite trvalé uspokojenie.
 
Vizualizácia úspechu je veľmi dôležitý motivačný faktor. Arnolda napríklad úžasne motivoval rast bicepsu, ktorý si často prezeral. Víťazstvám na pódiách vždy predchadzala vizualizacia svojho prvenstva.  Zapojte všetky zmysly, aby sa podieľali na vašom fitness projekte. Chodievajte do fitka  pozitívne naladení a starosti nechajte v práci a doma. Pravidelne sa vážte, prezerajte v zrkadle, dajte vedieť svojmu okoliu, čo chcete dosiahnuť a ako sa zlepšujete. Vaše úsilie a postup vpred musia byť merateľné a musia byť vidieť.
 
Počítajte s tým, že čiastkové úspechy sa budú striedať s neúspechmi, že sa dostanete do situácií, ktoré vás budú zrádzať od nastúpenej cesty, že nebudete vždy presvedčení, že to všetko má nejaký zmysel. Buďte však trpezliví! Fitness a kondícia nie je dielom jedného okamihu, je to životný štýl a životná cesta. 


Ak sa Vám článok páči, zdieľajte ho medzi svojich priateľov. Ďakujem.

Autor: Mgr.Marián Rybár

Späť na zoznam

Tréning