Tréning

Trénujete tak, aby ste budovali svaly...

Trénujete tak, aby ste budovali svaly...
Dobrým spôsobom, ako stanoviť dĺžku tréningovej pauzy je srdeční tep. Keď cítite, že sa tep už spomalil od poslednej série, môžete ísť na ďalšiu. Obvykle sa má za to, že pauza by mala trvať 1 - 2 minúty. Niektorí dokážu byť schopní udržať pauzy na 60 - 90 sekundách, ale je lepšie začať na dlhších pauzách a postupne ju skracovať. Je dôležité, aby ste udržali svoju výkonnosť.
Negatívnu fázu pohybu vykonávajte pomalým spôsobom (3 - 4 sekundy) zatiaľ čo pozitívna fáza by mala byť vykonávaná explozívne (rýchlo). Zabezpečí Vám to maximálnu produkciu sily a stimuluje rýchle svalové vlákna, ktoré majú najväčší rastový potenciál.
 Tréningová frekvencia by mala byť 4 - 5x do týždňa. Keďže sa chcete zbaviť tuku, mali by ste spraviť nejakú formu systému práce s energiou ,alebo "kardia". Vyvarujte sa cvičeniu silového tréningu a kardio tréningu v jednom dni (okrem desiatich minúť zahriatia pred tréningom pokiaľ je treba).
Zapamätajte si, že vaše telo znižuje adaptívnu kapacitu, keď ste v redukčnej diéte, preto príliš mnoho telesných aktivít vedie ku strate svalovej hmoty.


Ak sa Vám článok páči, zdieľajte ho medzi svojich priateľov. Ďakujem.

Autor: Mgr.Marián Rybár

Späť na zoznam

Tréning