Tréning

7 cvikov ktoré premenia Vaše telo...

7 cvikov ktoré premenia Vaše telo...
Hľadáte účinné spôsoby ako zmeniť svoju postavu? Existuje niekoľko veľmi jednoduchých skvelých cvičení, ktoré Vám pomôžu dosiahnuť Vaše ciele. Tieto cviky sú jednoduché, ale efektívne pri posilňovaní svojho tela aj vďaka väčšej spotrebe kalórií. Avšak držať sa iba týchto cvikov nestačí pri premene Vašej postavy, mali by ste tiež jesť zdravo s dostatkom pravidelného spánku. Nestrácajte drahocenný čas hľadaním krkolomných cvikov, tu je 7 základných, tých ťažko prekonateľných:

Skákanie cez švihadlo
Kedy ste naposledy skákali cez švihadlo? Možno niekedy v detstve. Skákanie cez švihadlo je lacný a ľahko prenosný spôsob kardio záťaže, ktorý môžete realizovať kdekoľvek, než akékoľvek iné cvičenia. Zlepšite svoj výkon skákaním cez švihadlo s kopcom zábavy, do ktorého sa často rýchlo zapojí celá rodina. Okrem toho, skákanie cez švihadlo je skvelý spôsob kardio tréningu, keď ste na cestách. Jednoducho hoďte svoje švihadlo do Vášho kufra alebo kabelky a už nebudete musieť hľadať posilňovne v neznámom prostredí.

Drepy
Drep je komplexný cvik, vďaka ktorému precvičíte celé telo. Tento cvik pomáha tvarovať Váš zadok, posilní celé telo a spaľuje väčšie množstvo kalórií. Ak chcete zvýšiť svoj energetický výdaj a zvýšiť tepovú frekvenciu, môžete sa pokúsiť robiť drepy s výskokom až kým nebudete pociťovať pálenie v nohách. Cvičiť drepy pravidelne je jeden zo spôsobov ako transformovať svoje telo, rovnako ako zlepšiť svoje fyzické zdravie. Ak sedíte celý deň v práci, alebo doma, ste vystavený vyššiemu riziku vážneho ochorenia. Prečo neurobiť niekoľko drepov pri čakaní na večeru, kým Vám zovrie voda v kanvici alebo kým Vám naskočí osobný počítač. Možností je veľa, len si ich treba všimnúť.

Kľuky
Nanešťastie mnoho ľudí vynecháva tento cvik pretože je trochu náročnejší na prevedenie, ale môže s Vašim telom urobiť zázraky. Existuje množstvo variant prevedenia tohto cviku, ktoré zapájajú rozdielne svaly Vášho chrbta a paží. Snažte sa vystriedať viacero druhov, čo Vás bude chrániť pred tým, aby Vás tento cvik začal nudiť. Kľuky neposilňujú len hornú časť Vášho tela, ale aj mimoriadne dôležitý stred tela, zodpovedný za pevné držanie počas chôdze. Zaraďte do svojho tréningu kľuky niekoľko krát týždenne a sami uvidíte ako pomáhajú tvarovať Vašu postavu. Plus kľuky sú skvelé pre Vaše srdce a celý kardiovaskulárny systém a celkovú kondíciu. Uistite sa však, že cvik vykonávate správne – naučte sa kľuk vykonávať s vystretým chrbtom. Ak Vám zo začiatku robí problém sila pri vykonávaní prvých opakovaní, preneste váhu zo špičiek na kolená, čím uľahčíte prevedenie tohto cviku.

Výpady
Ak chcete mať na nohách pekný svalový tonus a teda tvar, snažte sa robiť výpady. Výpady Vám poskytnú skvelé výsledky pretože izolujete počas ich vykonávania každú nohu zvlášť. Ak chcete pridať nejaké kardio a zvýšiť intenzitu, robte výpady s výskokom. Pre najlepšie výsledky stačí vykonávať 3 série po 10 opakovaní na každú nohu. Výpady sú skvelým cvikom pre posilnenie, tvarovanie a budovanie niekoľkých svalových skupín, prečo ich teda nerobiť každý deň? Dokonca, aj keď máte nabitý program, nájdite si čas na niekoľko výpadov. 

Plávanie
Skvelá správa pre milovníkov kúpania a pre tých, ktorý sa snažia niečo urobiť so svojím telom. Plávanie je super efektívne cvičenie, ktoré Vám prinesie úžasné výsledky. Plávaním pomáhate posilňovať svoje jadro pričom pracujú rôzne svalové skupiny. Plávanie ďalej spôsobuje mnoho iných zdravotných výhod. Pomáha znižovať krvný tlak, posilní Vaše srdce a zlepší aeróbnu kapacitu plus plávanie je skvelý spôsob ako zapojiť celú rodinu a užiť si s ňou kopec zábavy. Aj keď tento spôsob tréningu nie je prenosný ako švihadlo.

Beh
Existuje mnoho výhod behu. Pomáha uvoľňovať stres, zlepšuje zdravie srdca, redukuje risk vzniku depresií, spaľuje mega množstvo kalórií a posilňuje celkové zdravie. Beh môže zmeniť Vaše telo ako žiadny iný cvik. Buduje silné, tvarované nohy čím ich robí na pohľad štíhlejšími. Ja si vychutnávam beh špeciálne skoro ráno a myslím si, že sa jedná o skvelý tréning, ktorý môžete robiť denne. Vždy sa cítim skvelo po každom behu. Ak sa necítite dobre pri behu, skúste džoging (pomalý beh s malými krokmi), postupne Vás do toho dostane. Nie len že džoging spáli viac nadbytočných kalórií, dostane Vás aj do celkovo lepšej formy.

Bicyklovanie
Perfektný spôsob ako sa poriadne spotiť a posilniť Vaše nohy. Bicyklovanie je skvelá aktivita, ktorá Vám ponúka stále napredovanie vo vytrvalosti a sile. Posilní Vaše nohy, paže a chrbát. Naučí Vaše srdce pracovať efektívnejšie a zbaví Vás nadbytočných zásob tuku. Bicyklovanie je tiež jednou z najjednoduchších ciest ako dostať tréning do Vášho bežného života, ako skvelý spôsob dopravy.


Prestaňte sa vyhovárať a začnite cvičiť ešte dnes.

Ak sa Vám článok páči, zdieľajte ho medzi svojích priateľov. Ďakujem.

Autor: Mgr. Marián Rybár

Späť na zoznam

Tréning