Tréning

V ľudskom vedomí je ukrytý výrazný potenciál človeka...

V ľudskom vedomí je ukrytý výrazný potenciál človeka...
Osobne si myslím, že v ľudskom vedomí je ukrytý výrazný potenciál človeka. Ak sa tento potenciál naučíme využívať vo svoj prospech, posunieme naše hranice vo všetkých dimenziách a to nielen tých výkonových.
Techniky mentálneho tréningu majú okrem zlepšenia výkonu, či urýchlenia zotavovacích procesov ďaleko širšie použitie a to či už pri uvoľňovaní bolesti, zvládaní rôznych stresových situácií, kedy sa športovec dostáva do strachu a úzkosti. Alebo môžu pomôcť pri zlepšení koncentrácie, čo v mnohých športoch je limitujúcim faktorom výkonu.
Na to, aby ste tento tréning mohli využívať, nemusíte byť vrcholový športovec. Dôležité je, že pomôže a odstráni tak z vášho života pochybnosť, ktorá vás brzdí a stresuje.
Vyskúšajte si mentálny tréning založený na ponorených chodidlách v teplom kúpeli, pri ktorom uvoľnene sedíte s opretou hlavou, máte zapálene sviečky a sugesciou myslím na prekrvenie tkanív teplom, všetko s pozitívnym pohľadom. Je to úžasný relax, pri ktorom sa dokážete neskutočne uvoľniť.
Mnoho trénerov zatiaľ bohužiaľ nepoužíva techniky mentálneho tréningu a to z dôvodu že ich nepozná, alebo že im nedôveruje. Okrem vrcholových športovcov by tak z neho mohli profitovať aj výkonnostní, či rekreačný športovci. 


Ak sa Vám článok páči, zdieľajte ho medzi svojich priateľov. Ďakujem.

Autor: Mgr.Marián Rybár


Späť na zoznam

Tréning